Niğde İli Bor İlçe Müftülüğü Resmî Web Sitesine Hoş Geldiniz...
Bir Âyet
Hani Musa kavmine demişti ki: 'Ey Kavmim! Allah'ın sizin üzerinizdeki nimetlerini hatırlayın. Hani içinizden Peygamberler çıkarmıştı. Sizi hükümdarlar kılmıştı ve (diğer) toplumlardan hiçbirine veremediğini size vermişti.' (Mâide Sûresi, 20. Âyet)
Ana Menü
2014 Hac Hizmetleri

2014 Yılı Hac Kurası Sonuçları için tıklayınız.

EKMEK İSRAFI

AİLE EĞİTİM PROGRAMI

TRAFİK GÜVENLİĞİ PLATFORMU

BİMER

En Son İncelemeler
2014 DİNİ GÜNLER
Varlığı Diri Tutan Yakarış
Dua

DİYANET DERGİLERİ

Diyanet Aylık Dergisi

Diyanet Çocuk Dergisi

Diyanet Avrupa Dergisi

Diyanet İlmî Dergisi

Hoş Geldiniz
Sitemize Hoş Geldiniz...
Tel: 0388 - 311 79 26 Fax: 0388 - 311 61 77
E-Posta: bormuf@diyanet.gov.tr - bormuftulugu@hotmail.com
Başkanlığımızın misyonu; Toplumun dinî ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermek amacıyla İslam Dini'nin temel kaynaklarına dayalı doğru ve güncel bilgi ile toplumu din konusunda aydınlatmak, inanç, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek ve ibadet yerlerini yönetmektir. Başkanlığımızın vizyonu; Türkiye ve dünyada İslam Dini'ne ilişkin her hususta referans alınan, en etkin ve saygın kurum olmaktır.
HOŞ GELDİN RAHMET AYI RAMAZAN

“Rahmet, bereket ve mağfiret gölgesi üzerimize düşen ve içinde kadir gecesini barındıran Ramazan ayı, Müslümanlar için büyük bir önem taşır. İftar sofraları, teravihleri, sahurlarıyla bu mübarek ayın İslâm dünyasında ayrı bir yeri vardır. Ramazan ayı gelince ailede ve toplumda bir canlılık göze çarpar. İftarlarıyla, sahurlarıyla, teravihleriyle birlik ve beraberliğin toplumda en fazla makes bulduğu kutlu bir aydır Ramazan.”

"Hamdolsun bir kez daha kapımızı çalan bu mübarek ayda tutacağımız oruçlarla bir nefis eğitimine tabi olacağız. Bu manada oruç, bir irade ve sabır eğitimidir. Oruç tutan bir kimse, nefsin arzu ve isteklerine karşı koyma, açlık ve susuzluğa dayanma yönüyle bu eğitimlerden geçer. Bu sürecin sonunda kişinin ahlâkı güzelleşir, iradesine hâkim olmayı ve nefsine galip gelmeyi öğrenir. Nitekim Peygamber Efendimiz’in (s.a.s.): "Oruç bir kalkandır. Sizden biriniz oruçlu olduğu bir günde kötü söz söylemesin, kavga etmesin. O'na birisi sataşır veya küfrederse, "Ben oruçluyum" desin; buyruğu bu hususu en güzel şekilde ifade etmektedir. Şu halde oruç tutmak, sadece mideye hâkim olmak değil aynı zamanda ele, dile ve bütün uzuvlara hâkim olmaktır. Kısacası ramazanda orucu bozacak maddi şeylerden uzak durmak/kaçınmak ne kadar önemli ise, onun manasını zedeleyecek, sevabını götürecek İslâm ahlakına/adabına aykırı davranışlardan sakınmak da önemlidir. Nitekim Peygamberimiz bu konuda şöyle buyurmaktadır: "Bir kimse oruçlu olduğu halde yalanı, dedikoduyu, yalanla iş görmeyi bırakmazsa Allah'ın, onun yemesini, içmesini terk etmesine ihtiyacı yoktur (değer vermez).”  Ramazan ayı, yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa çıktığı bir aydır. Oruç tutan kimse, açlık ve susuzluğun/yoksulluğun ne demek olduğunu idrak eder. Bu sayede yoksulların yaşadığı sıkıntı ve güçlüklerin farkına varır. Muhtaçlara yaptığı yardımları ziyadeleştirir. Zenginler, fitrelerini bu ayda verdikleri gibi zekâtlarını da bu ayda vermeye gayret ederler.”

Ramazan ayını vesile kılarak kardeşlerimizi dualarımızda unutmayalım...

Diyanet İşleri Başkanlığımız son yıllarda Ramazan ayı etkinlikleriyle özelde toplumumuz genelde insanlık için ele alınması önem arz eden konuları kamuoyunun gündemine taşımayı, bu hususta toplumsal duyarlılık ve hassasiyete vesile olmayı bir görev kabul etmektedir. Bu çerçevede bu yıl idrak edeceğimiz Ramazan ayı teması “Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman” olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda Ramazan ayı boyunca birlik ve beraberlik duygularının, paylaşma,  dayanışma ve duyarlılık bilincinin pekişmesini sağlamak için başta gönül dünyamız olmak üzere evlerimizi ve iftar sofralarımızı kardeşlerimizle paylaşmaktan geri durmayalım. Dünya üzerinde zulüm altında bulunan kardeşlerimizin de bulundukları sıkıntılı durumdan kurtulmaları için Ramazan ayını da vesile kılarak onları da dualarımızdan eksik etmeyelim. Bu kapsamda Başkanlığımızın öncülüğünde yapacağımız çalışmalara maddi ve manevi destek vererek bu yıl için belirlenen “Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman” sloganıyla bir nebze de olsa kardeşlerimizin yarasını saralım.

2014 YAZ KUR'AN KURSLARI BAŞLIYOR

2013 YKK.jpg

CAMİYE KOŞALIM KUR'ANLA BULUŞALIM!!!

BU SLOGANLA 2014 YILI YAZ KUR'AN KURSLARI 23 HAZİRAN 2014 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR. KAYITLAR 16 HAZİRAN 2014 TARİHİNDEN İTİBAREN KAYITLAR EHYS SİSTEMİ ÜZERİNDEN EK-8 FORM KAYIT DİLEKÇELERİ ALINARAK BAŞLAYACAK OLUP YAZ KUR'AN KURSLARI 23 HAZİRAN - 22 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA AŞAĞIDA BELİRTİLEN DÖNEMLER HALİNDE VE KUR ESASINA GÖRE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

I.     DÖNEM:  23 HAZİRAN - 11 TEMMUZ 2014
II.   DÖNEM:  14 TEMMUZ -   01 AĞUSTOS 2014
III.  DÖNEM: 04 AĞUSTOS - 22 AĞUSTOS 2014
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIMIZ

FAYDALI LİNKLER
 
                                              
NAMAZ VAKİTLERİ
Bir Hadis
Yemek hazırlanmış veya küçük, büyük abdest sıkıntısı varken kılınan namaz, kâmil bir namaz olmaz. (Riyâzu's-Sâlihîn, c. III, s. 271)
M. Kemal ATATÜRK
Sebahattin KESTİ
İlçe Müftüsü

Hz. Peygamber Din ve Samimiyet

Helal Kazanç-Helal Lokma

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

HİÇ KİMSE KİMSESİZ KALMASIN, BU RAMAZAN VE HER ZAMAN

Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın