Niğde İli Bor İlçe Müftülüğü Resmî Web Sitesine Hoş Geldiniz...
Bir Âyet
(Allah) 'Ey Mûsâ! Vahiylerim ve konuşmamla seni insanlar üzerine seçkin kıldım. Öyleyse sana verdiğimi al ve şükredenlerden ol' dedi. (A'râf Sûresi, 144. Âyet)
Ana Menü
2014 Hac Hizmetleri

2014 Yılı Hac Kurası Sonuçları için tıklayınız.

EKMEK İSRAFI

AİLE EĞİTİM PROGRAMI

TRAFİK GÜVENLİĞİ PLATFORMU

BİMER

En Son İncelemeler
2014 DİNİ GÜNLER
Varlığı Diri Tutan Yakarış
Dua

DİYANET DERGİLERİ

Diyanet Aylık Dergisi

Diyanet Çocuk Dergisi

Diyanet Avrupa Dergisi

Diyanet İlmî Dergisi

Hoş Geldiniz
Sitemize Hoş Geldiniz...
Tel: 0388 - 311 79 26 Fax: 0388 - 311 61 77
E-Posta: bormuf@diyanet.gov.tr - bormuftulugu@hotmail.com
Başkanlığımızın misyonu; Toplumun dinî ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermek amacıyla İslam Dini'nin temel kaynaklarına dayalı doğru ve güncel bilgi ile toplumu din konusunda aydınlatmak, inanç, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek ve ibadet yerlerini yönetmektir. Başkanlığımızın vizyonu; Türkiye ve dünyada İslam Dini'ne ilişkin her hususta referans alınan, en etkin ve saygın kurum olmaktır.
HOŞGELDİN RAMAZAN AYI!!!
Bizleri evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından kurtuluş olan on bir ayın sultanı Ramazan ayına kavuşturan Yüce Allah (cc)’a hamd ediyoruz. Bu vesileyle inşallah 17 Haziran 2015 Çarşamba günü ilk teravih namazını kılarak Ramazan ayını idrak etmeye başlayacağız.

Bilinmelidir ki, Ramazan ayı birçok iyilikleri ve güzellikleri içinde barındıran mübarek bir aydır. Ramazan ayı bir yönüyle Kur’an ayı, diğer bir yönüyle de nefsin terbiyesi için oruç ayıdır. Bu ayda Kur’an-ı Kerim’i çok okumalı ve onun insanlığa sunmuş olduğu evrensel mesajı anlamak için gayret göstermeli ve aynı zamanda hayatımıza da tatbik etmeliyiz. Unutulmamalıdır ki, nefsi eğitmenin ve  terbiye etmenin yolu da bu ayda açılır. 

Aynı zamanda Ramazan ayı, içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin bulunduğu sabır ve  rahmet ayı olduğu gibi aynı zamanda fakirlerin doyurulduğu ve giydirildiği, yoksulların himaye edildiği, dul ve yetimlere kol kanat gerildiği, bireysel ve toplumsal manada nice iyiliklerin ve güzelliklerin yaşandığı bir sosyal yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Çünkü Ramazan ayı, kişinin içinde bulunduğu nimetlerin ve imkânların farkına varması için en uygun bir zaman dilimidir. Böylece insan elinde bulunan nimetlerden dolayı şükreder ve imkânı olmayan kardeşleriyle paylaşmayı da öğrenerek iyiliklerin artmasına sebep olur.

Bu vesileyle iyiliklerin ve güzelliklerin paylaşılarak çoğaltılması ve yaşatılması temennisiyle, mübarek Ramazan ayının başta
Bor İlçemize, milletimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar, iyilikler ve güzellikler getirmesini Cenab-ı Allah (cc)’tan niyaz ediyorum.
SEBAHATTİN KESTİ
İLÇE MÜFTÜSÜ
GEL BU YAZ, KUR'AN-I GÖNLÜNE YAZ!!!


Yaz Kur’an Kursu Kayıt Tarihleri

15 Haziran 2015- 29 Haziran 2015

I. Dönem 22 Haziran 2015-10 Temmuz 2015

II. Dönem 13 Temmuz 2015-31 Temmuz 2015

III. Dönem 3 Ağustos 2015-21 Ağustos 2015
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIMIZ

FAYDALI LİNKLER
 
                                              
NAMAZ VAKİTLERİ
Bir Hadis
Köylünün satılık malını, pazar mahalline getirip piyasayı öğreninceye kadar, yolda karşılamayın. (Riyâzu's-Sâlihîn, c. III, s. 288)
M. Kemal ATATÜRK
Sebahattin KESTİ
İlçe Müftüsü

Hz. Peygamber Din ve Samimiyet

Helal Kazanç-Helal Lokma

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

HİÇ KİMSE KİMSESİZ KALMASIN, BU RAMAZAN VE HER ZAMAN

Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın