Niğde İli Bor İlçe Müftülüğü Resmî Web Sitesine Hoş Geldiniz...
Bir Âyet
Allah, kullarına çok lütûfkârdır, dilediğini rızıklandırır. O, kuvvetlidir, mutlak güç sahibidir. (Şûrâ Sûresi, 19. Âyet)
Ana Menü
2014 Hac Hizmetleri

2014 Yılı Hac Kurası Sonuçları için tıklayınız.

EKMEK İSRAFI

AİLE EĞİTİM PROGRAMI

TRAFİK GÜVENLİĞİ PLATFORMU

BİMER

En Son İncelemeler
2014 DİNİ GÜNLER
Varlığı Diri Tutan Yakarış
Dua

DİYANET DERGİLERİ

Diyanet Aylık Dergisi

Diyanet Çocuk Dergisi

Diyanet Avrupa Dergisi

Diyanet İlmî Dergisi

Hoş Geldiniz
Sitemize Hoş Geldiniz...
Tel: 0388 - 311 79 26 Fax: 0388 - 311 61 77
E-Posta: bormuf@diyanet.gov.tr - bormuftulugu@hotmail.com
Başkanlığımızın misyonu; Toplumun dinî ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermek amacıyla İslam Dini'nin temel kaynaklarına dayalı doğru ve güncel bilgi ile toplumu din konusunda aydınlatmak, inanç, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek ve ibadet yerlerini yönetmektir. Başkanlığımızın vizyonu; Türkiye ve dünyada İslam Dini'ne ilişkin her hususta referans alınan, en etkin ve saygın kurum olmaktır.
2014 YILI CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ!!!

Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan "Camiler ve Din Görevlileri Haftası " 2014 yılında Kurban Bayramı dolayısıyla 13-19 Ekim tarihleri arasında kutlanacak. İlçemiz Sokullu Mehmet Paşa Camii avlusunda 13.10.2014 tarihinde düzenlenen açılış programına İlçe Kaymakamımız Abdullah KÜÇÜK, Belediye Başkanı Sıtkı ERAT, İlçe Müftüsü Sebahattin KESTİ, İlçe Emniyet Müdür V. Ahmet KOÇAK, Bor Ahmet Kuddusi Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Selahaddin YÜCEL, İlçe Malmüdürü Musa KAYA, Bor Ziraat Bankası Müdürü Özkan CANAN, siyasi parti temsilcileri, gazeteciler ve ilçe halkımız katıldı.

Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Kur'an Tilaveti, 2014 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması olan Camiler ve Gençlik konusunda bilgilendirme, İlçe Müftümüz Sebahattin KESTİ'nin Camilerimizin fonksiyonu konulu konuşması ve ilahi dinletisi ile sona erdi. İlçe Kaymakamımız Abdullah KÜÇÜK tarafından emekli din görevlisi İsmail GENÇ'e hafta dolayısıyla çeşitli hediyeler verildi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri içerisinde; 14.10.2014 tarihinde Reyhan Kız Kur'an Kursu açılışı gerçekleşecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde Camiler ve Gençlik konulu şiir ve kompozisyon yarışmaları gerçekleşecek.Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyele muhtelif camilerde 250 adet ağaç dikimi gerçekleşti. 100 esnafımıza Diyanet Yayınlarına ait kitap dağıtımı gerçekleştirilecek. Din görevlileri arasında masa tenisi turnuvası gerçekleşecek
ENERJİ VERİMLİLİĞİ HASSASİYETİ!!!

 

Enerji verimliliği; enerjide arz güvenliğinin sağlanması, dışa bağımlılıktan kaynaklanan risklerin azaltılması, enerji maliyetlerinin sürdürülebilir kılınması, iklim değişikliği ile mücadelenin etkinliğinin artırılması ve çevrenin korunması gibi ulusal stratejik hedefleri tamamlayan ve bunları yatay kesen bir kavramdır. Sürdürülebilir kalkınmanın öneminin gittikçe daha çok anlaşıldığı günümüzde, enerji verimliliğine yönelik çabaların değeri de aynı oranda artmaktadır. Bu çerçevede; enerji üretimi ve iletiminden nihai tüketime kadarki bütün aşamalarda enerji verimliliğinin geliştirilmesi, bilinçsiz kullanımın ve israfın önlenmesi, enerji yoğunluğunun gerek sektörler bazında gerekse makro düzeyde azaltılması ulusal enerji politikamızın öncelikli ve önemli bileşenlerindendir.

Bugüne kadar enerji verimliliği kapsamında yürütülegelmiş faaliyetlerin değerlendirilmesi sonucunda çıkarılan dersler, çeşitli uygulama noktalarında karşılaşılan güçlükler ve enerji sektöründeki küresel eğilimler ışığında, Türkiye’nin enerji verimliliği alanındaki yol haritasının stratejik ve dinamik bir bakış açısıyla hazırlanması kaçınılmaz hale gelmiştir. Kamu kesimi, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının katılımcı bir yaklaşımla ve işbirliği çerçevesinde hareket etmesini sağlamak, sonuç odaklı ve somut hedeflerle desteklenmiş bir politika seti belirlemek, bu hedeflere ulaşmak için yapılması zorunlu eylemleri tespit etmek, ayrıca süreç içinde kuruluşların yüklenecekleri sorumlulukları tanımlamak için işbu strateji belgesi hazırlanmıştır. Bu belgede tanımlanan faaliyetlerin gerçekleştirilmesinden, tedbirlerin uygulanmasından, sonuçların değerlendirilmesinden sorumlu olan kamu ve sivil toplum kuruluşları arasında yakın bir işbirliği kurulması amaçlanmakta olup, söz konusu  koordinasyonu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı adına Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü sağlayacaktır.

 

Bu stratejinin uygulanması ile ilgili izleme ve değerlendirme çalışmaları için kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütleri işbirliği ile komisyonlar, komiteler ve/veya çalışma grupları Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulacaktır. Bu belgede tanımlanmış olan stratejik amaçlar, hedefler ve eylemler yapılacak derinlemesine sektörel analizlere göre Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu tarafından yılda en az bir kez gözden geçirilecek, hükümetin politika ve hedeflerindeki değişikliklere, AB politikalarına, belge kapsamındaki uygulamalarda ortaya çıkan darboğazlara bağlı olarak güncellenecektir.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIMIZ

FAYDALI LİNKLER
 
                                              
NAMAZ VAKİTLERİ
Bir Hadis
Birgün Peygamberimiz (sav)'in Ashabı:
-Ya Rasûlallah! Yiyoruz da karnımız doymuyor, dediler.
-'İhtimal ki ayrı ayrı yiyorsunuz' deyince,
-Evet, dediler. Peygamberimiz (sav) de:
-'Bir arada yiyiniz; Besmele çekiniz, taâmınız bereketli olur' buyurdu. (Riyâzu's-Sâlihîn, c. II, s. 157)
M. Kemal ATATÜRK
Sebahattin KESTİ
İlçe Müftüsü

Hz. Peygamber Din ve Samimiyet

Helal Kazanç-Helal Lokma

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

HİÇ KİMSE KİMSESİZ KALMASIN, BU RAMAZAN VE HER ZAMAN

Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın